telSkontaktuj się z nami: 518074741

Rozkładówki

Rozkładówki - to miejsce na umieszczenie Twoich zdjęć , lub kompozycji fotograficznych i graficznych. Tematyka rozkładówek jest dowolna – może to być reportaż ślubny, wspomnienia z wakacji, zapis z uroczystości rodzinnych takich jak chrzciny i komunie. Projekt graficzny często dostosowany jest do upodobań projektanta jak i końcowego odbiorcy FotoKsiążki. Efekt rozkładówki daje niesamowite możliwości prezentacji zdjęć i efektów wizualnych.

Rozkładówki - Objaśnienie

Rozkładówką nazywamy dwie rozłożone strony – które poprzez swoją budowę tworzą jednolitą, prawie płaską powierzchnię – bez załamania na styku stron tak jak w przypadku tradycyjnej książki. Rozkładówka zbudowana jest z papieru fotograficznego i przekładek. Zastosowanie papieru foto, zapewnia wysokiej jakości odwzorowanie kolorystyczne zdjęć. Do naświetlania rozkładówek wykorzystujemy nowoczesny Lab cyfrowy Noritsu QSS-3202SD. Stosujemy profesjonalne papiery Kodak Y Endura – o strukturze jedwabiu, lub Metalik. Rozkładówki dzielimy na - Rozkładówki Zewnętrzne / Wyklejkowe i Rozkładówki Wewnętrzne / Właściwe.
 
 

Rozkładówki - Wyklejkowe

Rozkładówki Zewnętrzne / Wyklejkowe - to dwie rozkładówki znajdujące się na skaraju bloku - łączą pozostałą część rozkładówek z okładką.
 Rozkładówki wyklejkowe można wykorzystać na kilka sposobów.

- naświetlenie w jednolitym kolorze np: czarnym, ecri, beż - i każdym inny wskazanym przez projektanta. Kolor może nawiążywać do okładki.
- wykonanie kompozycji ozdobnej lub startowej nawiązującej do zawartości fotoksiazki - np napis "Ślub Ewy i Adama".
Projekt może zawierać logo i namiary fotografa umieszczone np. na ostatniej rozkladówce.
- wykorzystanie jako zwykłych rozkładówek.
 
Uwaga! - Dwie Rozkładówki Wyklejkowe dla FotoKsiążek zawierających conajmiej 12 rozkładówek - obejmujemy Promocją 2R - Są Gratis!
 Rozkładówki Wewnętrzne / Właściwe-to pozostała część bloku.
 

Rozkładówki - Gramatura - Grubość

Standardowo rozkładówkę wykonujemy w oparciu o jedną przekładkę lecz możemy również zastosować podwójną - co daje efekt powiększenia grubości, gramatury i sztywności. Decyzję o zastosowanie podwójnej przekładki dajemy do Państwa dyspozycji – lecz należy pamiętać o zwiększeniu grubości oraz wagi bloku – co w ostatecznym efekcie może ograniczać ilość zastosowanych rozkładówek i ekspozycji zdjęciowych.
 
Parametry
Przekładka Pojedyncza
Przekładka Podwójna
Grubość
0,85 – 0,90 mm
1,25 - 1,30 mm
Gramatura
800 g/m2
1200 g/m2

Rozkładówki - Narożniki

W celu lepszej ochrony narożników rozkładówek stosujemy zaokrąglanie. W połączeniu z zaokrąglonymi narożnikami okładki daje to estetyczny wygląd wizualny. Zaokrąglenie chroni przed zagięciem rogu jak i jego rozwarstwieniem. Na Państwa życzenie możemy pozostawić narożniki prostokątne – co również sugerujemy w przypadku wykorzystania okładki z narożnikami metalowymi.
 

Rozkładówki - Środkowy Big

W środkowej strefie rozkładówki (na przegięciu) stosujemy delikatne bigowanie – jest to minimalne uwypuklenie i ukształtowanie papieru, które zabezpiecza przed łamaniem się papieru i pozwala na jego swobodną pracę na styku oraz zagięciu stron. Detal na który w szczególny sposób zwracamy uwagę to końcowe docinanie rozkładówek. Stosujemy profesjonalną i dokładną gilotynkę – dlatego otrzymają Państwo zawsze blok równo docięty, prostokątny – nie dopuszczamy do pofalowania i poszarpania powierzchni krawędziowych. Boki rozkładówek są zawsze idealnie gładkie - co jest istotnym czynnikiem estetycznym.