telSkontaktuj się z nami: 518074741

Rozkładówki

Rozkładówki - to miejsce na umieszczenie Twoich zdjęć, lub kompozycji fotograficznych i graficznych. Tematyka rozkładówek jest dowolna – może to być reportaż ślubny, wspomnienia z wakacji, zapis z uroczystości rodzinnych takich jak chrzciny i komunie. Projekt graficzny często dostosowany jest do upodobań projektanta jak i końcowego odbiorcy FotoKsiążki. Efekt rozkładówki daje niesamowite możliwości prezentacji zdjęć i efektów wizualnych.

Rozkładówki - Objaśnienie

Rozkładówką nazywamy dwie rozłożone strony – które poprzez swoją budowę tworzą jednolitą, prawie płaską powierzchnię – bez załamania na styku stron tak jak w przypadku tradycyjnej książki.Rozkładówka zbudowana jest z papieru powlekanego - o powierzchni Mat / Silk lub Gloss - Błyszczącej. Stosujemy różne gramatury Papieru. Do druku rozkładówek - wykorzystujemy wysokiej jakości system druku cyfrowego. Detal na który w szczególny sposób zwracamy uwagę to końcowe docinanie rozkładówek. Stosujemy profesjonalną i dokładną gilotynkę – dlatego otrzymają Państwo zawsze blok równo docięty, prostokątny – nie dopuszczamy do pofalowania i poszarpania powierzchni krawędziowych. Boki rozkładówek są zawsze idealnie gładkie - co jest istotnym czynnikiem estetycznym.
 

Rozkładówki - Gramatura - Grubość

Ostateczna gramatura / sztywność Rozkładówki może być różna - uzależniona od końcowej liczby rozkładówek jak i preferowanej sztywności Kart / Stron.
 
Parametry
Rozkładówka
Elastyczna
Rozkładówka
Mocno Sztywna
Grubość
0,45 - 0,50 mm
ok - 1.2 mm
Gramatura
350 g/m2
800 - 900 g/m2
Przekładka
Brak
Tak
Maksymalna Liczba Rozkładówek
20 rozkładówek
( 40 stron )
40 rozkładówek
( 80 stron )

Rozkładówki - Bigowanie

W środkowej strefie rozkładówki (na przegięciu) stosujemy delikatne bigowanie – jest to minimalne uwypuklenie i ukształtowanie papieru, które zabezpiecza przed deformacją papieru i pozwala na jego swobodną pracę na styku oraz zagięciu stron. Uwaga - Na linii bigowania występuje efekt pękania włókien papieru - dlatego nie zalecamy umieszczania w projekcie ciemnego tła i elementów (np. garnitur Pana Młodego). Sugerujemy również nie stosować zdjęć przejściowych z jednej strony na drugą. Proponujemy pojektowanie rozkładówek z wykorzystaniem jasnego lub białego tła i takie rozmieszcenie ważnych zdjęć - aby unikać strefy bigowania.
 

Rozkładówki - Narożniki

Narożniki Rozkładówek mogą być proste lub zaokrąglone - w zależności od indywidualnych preferencji lub zgodności z kompozycją graficznąlub okładką. Na Państwa życzenie możemy pozostawić narożniki prostokątne – co również sugerujemy w przypadku wykorzystania okładki z narożnikami prostokątnymi oraz metalowymi wykończeniami.W celu lepszej ochrony narożników rozkładówek stosujemy zaokrąglanie. W połączeniu z zaokrąglonymi narożnikami okładki daje to estetyczny wygląd wizualny.