Skontaktuj się z Nami – tel – 518074741

tel – Studio – 730640610 | info@thelab.pl

ul. Marii Konopnickiej 28 85-124 Bydgoszcz

Serwer FTP

Serwer FTP

SERWER FTP – Dla nowych użytkowników nieposiadających osobnego konta na serwerze firmy Studio Graf Foto przewidziane jest Wspólne Konto Ogólne. Konto to pozwala wysłać prace (upload), nie pozwala na jakiekolwiek zmiany w plikach na serwerze (są one niewidoczne i zablokowane przed zmianami). Możliwe jest użytkowanie widocznych podkatalogów. Na specjalne życzenie użytkownika możemy stworzyć konto indywidualne, niewidoczne przez innych użytkowników oraz dające możliwość dowolnej manipulacji plikami. Prosimy o utrzymanie w katalogach i kontach indywidualnych porządku. Zalecamy usuwać niepotrzebne pliki i katalogi, które zostały zrealizowane – co pozwoli nam na szybką identyfikację aktualnych zleceń oraz zapobiegnie pomyłkom. Prace potrzebne do późniejszego wykorzystania proponujemy przenosić do katalogu specjalnego np. – “_Archiwum” Po umieszczeniu plików na serwerze prosimy o kontakt i informację na temat zlecenia.

Serwer FTP - Rekomendowane Programy

Nazwa Programu
Platforma
Filezilla
Windows, Mac Os X, Linux
TotalCommander
Windows
Uwaga !!! W przypadku braku odpowiedniego programu Klient-FTP magą Państwo pobrać odpowiednią aplikację z naszej strony w dziale Pliki.
Zamieszczone aplikacje są typu Freeware – czyli wolne od opłat i konieczności rejestracji.

Serwer FTP - Połączenie Z Serwerem

Zalecamy używanie do tego programu Klient-FTP programów tych jest bardzo dużo, a ich zasady działania są praktycznie takie same. Użytkownik określa adres serwera z którym chce się połączyć, podaje znany mu login / password (identyfikator/hasło) i ewentualnie katalog, w jakim chciałby się od razu znaleźć. Po prawidłowym zalogowaniu ekran Klienta-FTP przedstawia dwa katalogi. zwykle po lewej stronie pokazane są pliki znajdujące się na dysku użytkownika, a po prawej stronie pokazana jest zawartość serwera.

Serwer FTP - Pliki

Prosimy pakować czyli kompresować pliki wyłącznie w podanych formatach: ZIP, RAR. Transmisja protokołu ftp może być binarna (binary) lub tekstowa (ascii). do przesyłania plików spakowanych należy używać transmisji binarnej. jeżeli wysyłają Państwo pliki tekstowe (np. dodatkowe informacje do pracy) prosimy używać transmisji tekstowej. Przełączenia pomiędzy trybami transmisji (zwykle dostępne w menu) dokonujemy przed rozpoczęciem wysyłania pliku. Proponujemy nadawać plikom unikalne nazwy – łatwe do indentyfikacji z daną pracą.

Serwer FTP - Parametry Konta Ogólnego

PARAMETRY POŁĄCZENIA – ADRESY
 
Host (nazwa hosta)
thelab.pl
fotostudiograf.pl
Adres IP
79.189.56.74
PARAMETRY AUTORYZACJI I LOGOWANIA – DLA KONTA WSPÓLNEGO
Login (identyfikator, nazwa użytkownika)
pliki
Hasło (password)
!Pliki123