Kontakt tel. – 518074741

info@thelab.pl

FotoAlbumy Lab Book – Rozkladówki

FotoAlbumy Lab Book
Rozkładówki

Miejsce na zdjęcia, kompozycje i układy graficzne

previous arrow
next arrow
Slider

Miejsce na umieszczenie Twoich zdjęć, lub kompozycji fotograficznych i graficznych. Tematyka rozkładówek jest dowolna – może to być reportaż ślubny, wspomnienia z wakacji, zapis z uroczystości rodzinnych takich jak chrzciny i komunie. Projekt graficzny często dostosowany jest do upodobań projektanta jak i końcowego odbiorcy FotoAlbumu. Efekt rozkładówki daje niesamowite możliwości prezentacji zdjęć i efektów

Rozkładówki - Objaśnienie

Rozkładówką nazywamy dwie rozłożone strony – które poprzez swoją budowę tworzą jednolitą, prawie płaską powierzchnię – bez załamania na styku stron tak jak w przypadku tradycyjnej książki. Rozkładówka zbudowana jest z papieru fotograficznego i przekładek. Zastosowanie papieru foto, zapewnia wysokiej jakości odwzorowanie kolorystyczne zdjęć. Do naświetlania rozkładówek wykorzystujemy nowoczesny Lab cyfrowy Noritsu QSS-3202SD. Stosujemy profesjonalne papiery Kodak Y Endura – o strukturze jedwabiu, lub Metalik. Rozkładówki dzielimy na – Rozkładówki Zewnętrzne / Wyklejkowe i Rozkładówki Wewnętrzne / Właściwe.

Rozkładówki - Zewnętrzne - Wyklejkowe - Objaśnienie

Rozkładówki Zewnętrzne / Wyklejkowe – to dwie rozkładówki znajdujące się na skraju bloku – łączą pozostałą część rozkładówek z okładką. Rozkładówki wyklejkowe można wykorzystać na kilka sposobów.
– naświetlenie w jednolitym kolorze np: czarnym, ecri, beż – i każdym inny wskazanym przez projektanta. Kolor może nawiązywać do okładki.
– wykonanie kompozycji ozdobnej lub startowej nawiązującej do zawartości FotoAlbumu – np napis “Ślub Ewy i Adama”.
Projekt może zawierać logo i namiary fotografa umieszczone np. na ostatniej rozkładówce lub wykorzystanie jako zwykłych rozkładówek.
 
Uwaga! – Dwie Rozkładówki Wyklejkowe dla FotoAlbumów zawierających co najmniej 12 rozkładówek – obejmujemy Promocją 2R – Są Gratis!
 
Rozkładówki Wewnętrzne / Właściwe-to pozostała część bloku.

Rozkładówki - Gramatura - Grubość

Standardowo rozkładówkę wykonujemy w oparciu o jedną przekładkę lecz możemy również zastosować podwójną – co daje efekt powiększenia grubości, gramatury i sztywności. Decyzję o zastosowanie podwójnej przekładki dajemy do Państwa dyspozycji – lecz należy pamiętać o zwiększeniu grubości oraz wagi bloku – co w ostatecznym efekcie może ograniczać ilość zastosowanych rozkładówek i ekspozycji zdjęciowych.

Parametry
Przekładka Pojedyncza
Przekładka Podwójna
Grubość
0,85 – 0,90 mm
1,25 – 1,30 mm
Gramatura
800 g/m2
1200 g/m2

Rozkładówki - Narożniki

W celu lepszej ochrony narożników rozkładówek stosujemy zaokrąglanie. W połączeniu z zaokrąglonymi narożnikami okładki daje to estetyczny wygląd wizualny. Zaokrąglenie chroni przed zagięciem rogu jak i jego rozwarstwieniem. Na Państwa życzenie możemy pozostawić narożniki prostokątne – co również sugerujemy w przypadku wykorzystania okładki z narożnikami metalowy.

Rozkładówki - Środkowy Big

W środkowej strefie rozkładówki (na przegięciu) stosujemy delikatne bigowanie – jest to minimalne uwypuklenie i ukształtowanie papieru, które zabezpiecza przed łamaniem się papieru i pozwala na jego swobodną pracę na styku oraz zagięciu stron. Detal na który w szczególny sposób zwracamy uwagę to końcowe docinanie rozkładówek. Stosujemy profesjonalną i dokładną gilotynkę – dlatego otrzymają Państwo zawsze blok równo docięty, prostokątny – nie dopuszczamy do pofalowania i poszarpania powierzchni krawędziowych. Boki rozkładówek są zawsze idealnie gładkie – co jest istotnym czynnikiem estetycznym.

617145

Firma Studio Graf Foto otrzymała wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju

Studio Graf Foto Sylwia Głowska ul. Marii Konopnickiej 28 85-124 Bydgoszcz